Telif Hakkı

Yayın kararı alındıktan ve kabul edildikten sonra başvurulara “Telif Hakkı Anlaşma Formu” eklenmelidir. Form, derginin makale gönderme ve değerlendirme sitesinden de indirilebilir. Telif Hakkı Anlaşma Formu, katkıda bulunan tüm yazarlar tarafından imzalanmalı ve bu ıslak imzalı belgenin taranmış bir versiyonu gönderilmelidir.

Telif Hakkı Anlaşma Formu'nu imzalayarak, yazarlar çalışmalarının telif hakkını korur ve eğer Türkiye Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Dergisi tarafından yayınlanmaya uygun bulunursa, makale Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 (CC BY-NC-ND) lisansı altında yayınlanacaktır. Telif hakkı, makalenin herhangi bir biçimde (baskı, elektronik ortam veya başka bir biçimde) çoğaltılması ve dağıtılması için münhasır ve sınırsız hakları kapsar; ayrıca tüm diller ve ülkeler için çeviri haklarını da kapsar. Yazarlar, makale kabul edilirse ticari hakları Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği’ne devretmeyi kabul ederler.

Dergide açık erişim politikası uygulanmaktadır. Açık erişim politikası Budapest Open Access Initiative (BOAI) kuralları esas alınarak uygulanmaktadır.

Yayınlanan tüm içerikler çevrimiçi ve ücretsiz olarak https://www.cogepderg.com/ adresinde mevcuttur. Derginin içeriği, üçüncü şahısların, orijinal çalışmaya atıfta bulunmak ve ticari amaçlarla kullanmamak şartıyla, içeriği paylaşmasına izin veren Alıntı-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası (CC BY-NC-ND 4.0) Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

İçeriğin ticari amaçlı kullanımı için yayınevinden yazılı izin alınması gereklidir.

Dergi Hakkında

Form

Faydalı Linkler